Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Hałas ze skraplaczy Krokusa
31-10-2016, 13:07
Post: #1
Hałas ze skraplaczy Krokusa
Generalnie temat bardziej dotyczy okresu letniego. Wydaje mi się, że w okresie letnim w ciepłe noce hałas emitowany przez wentylatory skraplaczy które stoją na dachu Krokusa jest trochę uciążliwy. Tylko ja mam takie wrażenie że hałas w okresie letnim przekracza dopuszczalne normy?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-11-2016, 13:44
Post: #2
RE: Hałas ze skraplaczy Krokusa
Robiłem amatorski pomiar w moim mieszkaniu (budynek B, ekspozycja wschodnia) i "niestety" nie przekracza - oczywiście przy zamkniętych oknach, a wiadomo, że w lecie fajnie czasem otworzyć. Być może w budynku C wygląda to inaczej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
15-11-2016, 16:44
Post: #3
RE: Hałas ze skraplaczy Krokusa
Moim zdaniem przekracza, ale tylko "na zdrowy rozsądek". (Budynek C)
Myślę że warto będzie poruszyć ten temat na zebraniu wspólnoty, z tego co wiem powinno być w styczniu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
29-11-2016, 22:55
Post: #4
RE: Hałas ze skraplaczy Krokusa
Tak, na "oko" są drażniące z punktu widzenia bloku B. Można problem skierować do administracji, jednak najszybciej będzie, jeśli sprawę rozpocznie ktoś z bloku C, z mieszkania o południowej ekspozycji, potencjalnie hałas jest tam najbardziej uciążliwy. Nie, żebym odbierał robotę administracji, po prostu - norma mówi o hałasie wewnątrz pomieszczenia, więc pewnie i tak skończy się na pomiarze w prywatnym mieszkaniu. Podobne sprawy kieruje się do wioś.

Zebranie jest zwykle dopiero w marcu.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-01-2017, 14:46
Post: #5
RE: Hałas ze skraplaczy Krokusa
Powyższy problem zgłaszałem jeszcze w 2016 r. do administracji naszego osiedla (budynek C). Miały być zlecone dodatkowe pomiary generowanego na zewnątrz poziomu hałasu z CH Krokus. Później dowiedziałem się, ze galeria ma wymienić system chłodniczy na generujący mniejszą ilość szumu.Czy tak będzie czas pokaże. Niemniej problem istnieje i nie jest naszą subiektywną oceną.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2017, 23:02
Post: #6
RE: Hałas ze skraplaczy Krokusa
Jak decydowałem się na kupno mieszkania to też słyszałem historie o wymianie tych klimatyzatorów. Rok minął i nic się z tym nie stało. Proponowałbym wziąć sprawę we własne ręce. Mnie akurat to mniej dotyczy, ale rozumiem mieszkańców z oknami na południe.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 20:25
Post: #7
RE: Hałas ze skraplaczy Krokusa
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska w sprawie dopuszczalnych poziomów hałasu w środowisku (j.t. Dz. U. z 2014r. poz. 112) dopuszczalny poziom hałasu w środowisku dla zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej (w tym na balkonie w odległości 2m od elewacji – zgodnie z metodyką referencyjną) wynosi odpowiednio:
- pora dzienna 55 dB
- pora nocna 45 dB

coś się dzieje w sprawie tych skraplaczy na dachu Krokusa?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 22:50
Post: #8
RE: Hałas ze skraplaczy Krokusa
Pewnie oleją sprawę i poczekają, aż będą rozbierać krokusa i stawiać biurowce Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 11:25 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2017 11:25 przez jacek99.)
Post: #9
RE: Hałas ze skraplaczy Krokusa
mają Krokusa rozbierać?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-05-2017, 22:36
Post: #10
RE: Hałas ze skraplaczy Krokusa
Skąd informacje, że mają go rozebrać ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości