Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Internet i tv w bloku
17-01-2017, 22:23
Post: #1
Internet i tv w bloku
Witam.
Czy korzysta ktoś z usług Gemini lub ISTS w bloku?
Jeżeli tak to proszę o opinie jak to działa. (Net +tv)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-01-2017, 17:49
Post: #2
RE: Internet i tv w bloku
ISTS - sam internet - w kategoriach "normalnego" użytkowania - działa. Czasem trzeba zresetować połączenie WAN na routerze (co może być problemem z samym urządzeniem), ale nie odnotowałem nigdy dłuższej, kilkugodzinnej przerwy.

Z tego co pamiętam na plus względem UPC (bez dopłaty, oferta sprzed 2 lat):
- symetryczne łącze,
- publiczne IP,
- minimalnie taniej.

Wcześniej mieliśmy UPC i też było ok, przeważyło umiejscowienie przyłączy. ISTS ma PPPoE, czyli kabel ethernetowy, a UPC - koncentryk, akurat były na dwóch końcach mieszkania, a chodziło o lepszy zasię WiFi w salonie, bez zabawy w repeatery.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2017, 09:24
Post: #3
RE: Internet i tv w bloku
Gemini rowniez proponuje rozsadne uslugi, mam tam internet i telewizje. Moim zdaniem porownaj sobie po prostu wszystkich providerow pod wzgledem oferty i wybierz to, co Ci najbardziej pasuje. Konkurencja w bloku jest duza i kazda firma dba o jakosc uslug.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2017, 19:21 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 19-01-2017 19:24 przez Damian.)
Post: #4
RE: Internet i tv w bloku
Mam ISTS internet, 200Mb - sprawdzam speedtestem i nie przekracza 30Mb. Jak skończy się okres umowy to przejdę na innego operatora. Proszę sprawdzić i zapytać wcześniej bo wyczytałem na ich stronie, tu cytat: "Sieć ISTS oferuje łącza umożliwiające osiąganie maksymalnych prędkości („do”)w zależności od wybranego pakietu internetowego wskazanego w umowie i nie gwarantuje prędkości". Nie wiem jak jest z prędkością w UPS (sprawdzę we wrześniu) ale nie warto płacić za więcej niż 50Mb bo i tak nie można więcej. Jak są inni użytkownicy ISTS to proszę o info jakie prędkości osiągacie. Co do ciągłości usługi chyba nie ma przerw w dostępie do internetu. Nie odradzam podłączenia do ISTS tylko warto zastanowić się jaką prędkośc wybrać.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
19-01-2017, 20:53
Post: #5
RE: Internet i tv w bloku
@Damian
U nas: down/up - 27/45 Mbps, co ciekawe orginalna umowa była na 40 Mbps - musieli podnieść limit w międzyczasie.

Niestety DSL/ADSL gwarantuje, pochodne Ethernetu - to tylko możliwość osiągnięcia pewnego maksimum. Z UPC też będzie ten sam problem - pytanie jak bardzo mają obciążone łącza.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
20-01-2017, 08:05 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 20-01-2017 08:41 przez seal.)
Post: #6
RE: Internet i tv w bloku
Ja mam jakoś mieszane uczucia co do "małych" operatorów telekomunikacyjnych - może dziś wygląda to lepiej ale początki jeśli chodzi o jakość usługi i jej niezawodność pozostawiała wiele do życzenia. W domu w którym mieszkałem sporo przed przeprowadzką na nasze osiedle miałem dostępną radiówkę z ISTS - no niestety był to dramat, na szczęście dostępna też była neostrada teoretycznie wolniejsza i wyraźnie droższa ale jednak nie było porównania - usługa Telekomunikacji po prostu działa.

Później w wynajętym mieszkaniu było UPC - po prostu działa, i tak od ładnych kilku lat jestem ich klientem przenosząc umowę pomiędzy lokalami - ostatnio z końcem roku kończyła mi się kolejna umowa okresowa więc aby zyskać argumenty do negocjacji wysłałem wypowiedzenie - w ramach zatrzymania klienta otrzymałem ofertę 29zł/mc za 60mbit co jest dla mnie zupełnie wystarczające. Smile

Fakt jest to łącze nie symetryczne bo jest to 60dwn/6up ale na moje potrzeby w zupełności wystarczające a są to ograniczenia wynikające z technologii - zarówno przy (A/V)DSL jak i przy DOCSIS kanał zwrotny ma mniejszą szerokość niż kanały download.

Od jakiegoś czasu zgodnie z ustawą Prawo Telekomunikacyjne operatorzy muszą podawać przewidywane parametry - np dla UPC jest to tu:

https://pytania.upc.pl/?q=fact_1007450 - po rozwinięciu: "3. Prędkości Internetu - minimalna, zwykle dostępna, deklarowana"
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
31-01-2017, 12:58
Post: #7
RE: Internet i tv w bloku
Krotka pilka. ISTS i Gemini to praktycznie ta sama firma. Korzystalem z uslug jednej i drugiej. Zerwalem jedna jak i druga umowe bo byla istna tragedia. Placisz a internet nie dziala i robia problemy przy zerwaniu umowy. Polecam UPC, zero awarii inwssystko sprawnie i idealnie dziala.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-02-2017, 22:56 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 01-02-2017 23:09 przez eskaibea.)
Post: #8
RE: Internet i tv w bloku
Bardzo osobista sprawa. W Krakowie przez 7 lat korzystałem z UPC. Niby wszystko ok, ale problemy się zdarzały. Do tego zawsze trzeba było przejść szereg pytań z call service typu czy wyłączył i włączył Pan router, czy kabel od internetu jest wpięty itd., a z technicznymi praktycznie nie dało sie pogadać (po 3 latach dostałem dopiero numer telefonu tam). Pomijam kwestie, że biuro w Krakowie nie ma udostępnionego numeru telefonu (?!), a kolejki w punkcie są ogromne (teraz chyba jest ich więcej, więc może się zmieniło).

Na familijnym testuje gemini, prawie od roku. Awarie czasem są, ale nie dłużej niż kilka godzin (może pamiętam dwie w przeciągu roku). Prędkości całkiem ok, kontakt - super, zawsze rozmawia się z kimś kto może rozwiązać problem telefonicznie. Generalnie jestem zadowolony.

Wynik testu prędkości na wifi 5g wyglada tak:
http://www.speedtest.net/result/6017308482.png
przy umowie 180/180.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-05-2017, 18:41
Post: #9
RE: Internet i tv w bloku
Koledzy i koleżanki - abonenci Gemini - gracze. Od wczoraj całe osiedle jest zbanowane na Playstation Network. Przyczyna - domyślnie wszyscy jesteśmy na jednym, zewnętrzym IP, a ktoś z nas gra w gry kupione na lewo, pewnie wersje cyfrowe kupowane na Allegro. Oczywiście to każdego sprawa prywatna skąd bierze gry i jaki ma stosunek do praw autorskich ich twórców, natomiast - jeżeli to źródło jest nie do końca legalne - wykupcie sobie proszę zewnętrzne IP (5 zł / miesięcznie) i kombinujcie na własny rachunek. Dziękuję za uwagę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-11-2018, 19:35
Post: #10
RE: Internet i tv w bloku
Pytanie do posiadaczy internetu z UPC. Jest on dostarczany przez gniazdko internetowe czy też poprzez wpięcie modemu do gniazdka antenowego? W przypadku drugiej wersji czy jak chciałbym od nich TV+Internet z tego samego gniazdka to mi to jakoś bezinwazyjnie rozdzielą?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości