Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Piasek w piaskownicy
17-05-2017, 21:45
Post: #1
Piasek w piaskownicy
Chciałam się spytać czy ktoś widział czy był wymieniany piasek w piaskownicy na placu zabaw?
Jeśli nie, to będę zgłaszać tą sprawę panu Skrzyniarzowi, bo piasek powinien być wymieniany po zimie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2017, 10:43
Post: #2
RE: Piasek w piaskownicy
Ani nie wymieniony, ani nie dosypany.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-05-2017, 16:24
Post: #3
RE: Piasek w piaskownicy
Ale po co wymieniać skoro była zabezpieczona i przykryta piaskownica na okres zimy.
Nie słyszałem o takich praktykach na innych osiedlach ewentualnie o dosypywaniu chyba ze "aniad" chce sponsorować. Chociaż to dosypywanie też ma swoją granice skoro rodzic stoi obok dziecka a ono wysypuje non stop piasek na zewnątrz to może rodzicom trzeba coś dosypać ?Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 08:55
Post: #4
RE: Piasek w piaskownicy
@aniad chce, żeby jej dzieci bawiły się w czystym piasku

@kkuba skoro już jesteśmy w piaskownicy, odpowiem po co:
- wymieniać - dla higieny - jak jest nieprzykryta w lecie to koty i ptaki mają zakaz wstępu?
- dosypywać - odpowiedzialność zbiorowa dla 2 latków - świetny pomysł, na pewno zrozumieją.

Na których osiedlach nie wymieniają? Konkretnie. Z pewnością to pierwsza rzecz, o którą pytasz znajomych z innych osiedli.
Masz dzieci? Wyglądasz na zorientowanego w temacie, a jednocześnie wydaje się, że żaden rodzic nie wyszedłby z takim komentarzem.

Uwaga ogólna, również poza kontekstem tej dyskusji - ciągłe argumenty "jak ktoś ma taki pomysł, to niech za to zapłaci". Ok, uzgodnienia/partycypacji wymagają wydatki znaczące, z których może potem korzystać wyłącznie określona grupa mieszkańców, natomiast nie dajmy się zwariować gdy chodzi o:
- wspomniany piasek,
- był temat, że ktoś chciał skorzystać z ogólno-dostępnego gniazdka, żeby coś wywiercić. Tak, wiercić 5 minut, a nie podpiąć zamrażarkę.
Ciśnie się komentarz - to daj nr konta, przeleję ci 30gr jak cię nie stać. Niestety - tak działa wspólnota, że czasem się płaci za rzeczy, z których się nie korzysta. Jeśli ktoś żąda selektywności udziału w kosztach - proszę np. korzystać wyłącznie z furtek i chodników w swoim etapie osiedla, a i za dużo nie chodzić po korytarzu - to włącza światło i obciąża wszystkich.

Administracja jest też od tego, żeby ogarniać utrzymanie osiedla, a nie każdy biegał z workiem piasku - plac zabaw jest integralną częścią osiedla. Zresztą, jakby coś załatwić na własną rękę - od razu pojawiłyby się komentarze o czyjejś samowoli. Przykładowo, część mieszkańców chce postawić donice na chodniku i wierzę, że ich na to stać - jakby się tam znalazły - jak byś zareagował?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 09:13 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-05-2017 09:13 przez eskaibea.)
Post: #5
RE: Piasek w piaskownicy
Otóż to (to ja byłem tym od gniazdka Smile). Musiałem kupić 4 przedłużki i ciągnąć prąd z 4 piętra. Całkiem niezła zabawa.
Też apeluje do wszystkich malkontentów. Ja rozumiem, że macie udział w zarządzanych pieniądzach, ale fajnie jak wszystkim żyje się dobrze na osiedlu.

Nie zależy Ci na piasku, ale innym zależy. Wymienić. Piasek w obi 20kg kosztuje 10 zł. Wydając na niego nawet 2000 to i tak mniej niż pensja p. Janusza (dzieląc na liczbę mieszkańców to jakieś 4 zł 40 groszy na ROK).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
22-05-2017, 15:16
Post: #6
RE: Piasek w piaskownicy
Witam, tak przy okazji dzieci chciałabym poruszyć w kwestie po pierwsze proszę o pilnowanie tego co wyrzucają przez balkon. Drugi raz koło mojej głowy przeleciała butelka. Po drugie fajnie by było aby dzieci dość duże sikały do wc, a nie pod nasz ogródek. Wiem, że maluszkom może zdarzyć się potrzeba, ale ten chłopiec akurat był już na tyle duży, że można było tą kwestie inaczej rozwiązać. Smile
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości