Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Remont balkonów
09-06-2017, 18:25
Post: #1
Remont balkonów
Czy ktoś coś wie szerzej o pomyśle remontu balkonów? Wygląda na to, że przez całe lato balkony i okna będą zasłonięte rusztowaniem, a jacyś robotnicy będą zaglądać w okna i skuwać płytki. Kto wpadł na ten cudowny pomysł i jakież to niewidzialne wady występują na tych balkonach?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2017, 14:38
Post: #2
RE: Remont balkonów
Ja również proszę kogoś zorientowanego o odpowiedź czy remont dotyczy wszystkich balkonów? Nie widzę potrzeby ruszania mojego balkonu, wszystko wygląda OK.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-06-2017, 18:23
Post: #3
RE: Remont balkonów
Z tego co wiem to temat istniał przed zebraniem i deweloper pierwotnie miał zbierać listę osób, które mają zastrzeżenia do balkonów (złe odprowadzanie wody, stojąca woda w kratkach/ podciekanie pod tynk etc.). U mnie też jest ten problem, zresztą od strony dziedzińca widać, że szczególnie na wyższych piętrach odpada tynk z krawędzi balkonów i tworzą się zacieki nad niższymi balkonami .

Ale ze słyszenia wiem, że bodajże na zebraniu wspólnoty deweloper przyznał, że część balkonów została od początku źle zaprojektowana jeśli chodzi o odpływy (i to w całych pionach), a woda po prostu dostaje się pod tynk/elewacje itp., a w związku z tym nieodpłatnie dla wspólnoty zostaną wykonane "poprawki", ze względu na istniejącą od początku wadę, pomimo upływu okresu gwarancji. Z tym, że miałem informacje, że wadliwe jest wykonanie od strony południowej, natomiast z harmonogramu widzę, że do remontu jest ostatecznie 10 balkonów od strony wschodniej, 10 balkonów od południa w pionie "od narożnika", czyli to chyba I klatka z mieszkaniami od nr 1 do 60, oraz 5 balkonów południowych w pionie "od budimexu", czyli klatka II nr od 61 do 90. Czyli wychodzi na to, że jednak nie wszystkie od strony południowej mają wadę, skoro w jednym pionie nie robią wszystkich, tylko 5. Ostatecznie więc do remontu jest 25 balkonów.

Więcej na ten temat nie wiem, o harmonogramie i czasie remontu wcześniej nie było żadnych konkretów, po prostu pojawił się na tablicy. Prawie 3 miesiące to kawał czasu, a znając życie mogą być opóźnienia. Zwłaszcza patrząc na to, od kiedy w pobliżu śmietnika stoi rusztowanie do I-ego piętra i nic się nie dzieje Tongue .
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-06-2017, 14:05
Post: #4
RE: Remont balkonów
Czy ktoś z właścicieli mieszkań u których jest robiony remont balkonu został wcześniej poinformowany w jakiś sposób przez dewelopera o planowanych robotach na jego balkonie? Czy po prostu robotnicy weszli i zaczęli robić demolkę?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-06-2017, 20:00
Post: #5
RE: Remont balkonów
Tak, za pomocą tej kolorowej tabelki, co ją ktoś przywiesił na klatce Smile.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-09-2017, 19:15 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-09-2017 19:20 przez Morris.)
Post: #6
RE: Remont balkonów
Czy u Was po pracach "balkonowych" też są porysowane barierki tzn zdrapana farba? Odbiór balkonu będzie odbywał się w obecności właścicieli?

https://zapodaj.net/0d400b1ab439c.jpg.html
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
25-09-2017, 08:57
Post: #7
RE: Remont balkonów
Zadzwon sobie do p. Damiana (510540535), ktory koordynuje caly remont po stronie podwykonawcy. U mnie byly usterki i wszystkie zostaly w sposob satysfakcjonujacy poprawione. Odbioru jako takiego nie bylo.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości