Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozliczenia mediów najemców
09-10-2018, 10:02
Post: #1
Rozliczenia mediów najemców
Hej,

Wlasnie wynajalem swoje mieszkanie na Familijnym i zastanawiam sie, jak rozliczac najemcom zuzycie mediow, zeby zrobic to dokladnie i uczciwie. Roczny cykl rozliczeniowy wspolnoty mi nie pomaga, bo bede musial im zmierzyc ostatni kwartal 2018 i pierwsze polrocze 2019. Czy ktos ma w tym temacie jakies doswiadczenia, tajemne rownania matematyczne itd itp?
Uprzedzajac oczywista odpowiedz - tak, wiem, ze w naliczeniu mediow dla mojej nieruchomosci sa podane dokladne stawki. Rzecz w tym, ze parametry tam mierzone nie koresponduja 1:1 z tym, co mierza liczniki w mojej skrzynce.
Dziekuje!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-10-2018, 21:17
Post: #2
RE: Rozliczenia mediów najemców
Spisanie stanu liczników w momencie wynajmu i w momencie oddania kluczy. Stawki są podane w rozliczeniach. Pomniejszyć o pobrane zaliczki w trakcie wynajmu.
Kwestia dogadania się, czy jest to rozliczenie z wynajmujacym jednorazowe (na koniec okresu wynajmu) czy np. co kwartał.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
28-10-2018, 11:16
Post: #3
RE: Rozliczenia mediów najemców
Dzięki za odpowiedź - ale w sensie masz praktyczną wiedzę w tym zakresie i robiłeś to już? Zagadkowe jest np. dla mnie to, że w skrzynce jest tylko jeden licznik na wodę, ale woda zimna i ciepła jest podawana w rozliczeniu osobno...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości