Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
26-02-2015, 20:51
Post: #1
Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
W dniu dzisiejszym na klatkach pojawiła się informacja zarządcy:

"Zebranie wspólnoty mieszkaniowej nieruchomości przy Ul. Dobrego Pasterza 122 odbędzie się w dniu 12 marca (czwartek) 2015 o godzinie 18.00 w zespole Szkolno-Przedszkolnym, Osiedle Oświecenia 30"

Im większe grono mieszkańców weźmie udział w zebraniu tym będziemy mieli więcej głosów oraz będzie można załatwić więcej spraw.

W tym wątku poniżej można wpisywać sprawy dotyczące zebrania.

Uwaga. Dla drugiego budynku - tj 122B zebranie jest w innym terminie, wiadomość w wątku dotyczącym bloku 122B
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
01-03-2015, 21:42
Post: #2
RE: Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
Właśnie zobaczyłam zostawione w skrzynce rozliczenie wspólnoty i prawie umarłam. Szczególnie jak zobaczyłam wynagrodzenie naszego wspaniałego "zarządcy". Za co dostaje on 40 tys? Uważam, że powinniśmy rozważyć opcję zmiany firmy zarządzającej na tańszą i bardziej przyjazną mieszkańcom. Poza tym z tego co zauważyłam to główną księgową jest żona p. Skrzyniarza albo jakiś inny członek jego rodziny Trochę to dziwne prawda? Kpiną jest to, że płacimy 15 tys. za sprzątanie garażu, który był raz myty!
Dodatkowo chciałam zauważyć, że przewodniczącym wspólnoty jest p. Rudolf, który jednocześnie jest prezesem firmy zarządzającej naszym budynkiem. Jest to jawny konflikt interesów, na którym tylko MY tracimy. To jakieś nieporozumienie!
Rozmawiałam ze znajomym radcą prawnym i zarządcy robią największe przekręty na finansach wspólnoty. Np dlaczego płacimy za przeglądy chociaż blok jest nowy i sprzęty są na gwarancji?
Uważam, że zgodnie z prawem NIE POWINNISMY zaakceptować sprawozdania finansowego zarządcy co jest podstawą do ich odwołania.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 10:33
Post: #3
RE: Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
Zgadzam się z Tobą w 100%
Koszty są z kosmosu zwłaszcza za garaż, za zarządce i za windy!
Dodatkowo ważne jest, aby na zebraniu bloku 122 byli przedstawiciele 122B i odwrotnie bo mamy mnóstwo wspólnych spraw a Pan Skrzyniarz chce nas skłócić mówiąc, np. że blok 122 sobie tego czy tamtego nie życzy a to bzdura! Po prostu łatwiej mu czegoś nie wykonać zwalając na drugą wspólnotę!
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 13:16
Post: #4
RE: Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
Witam,
Połączenie wspólnot przy wspólnym garażu i zieleni jest oczywiste. Chyba, że ktoś zakłada, że cały czas będzie rządziła jedna firma we wszystkich trzech wspólnotach.

Co do ceny wind, jest ona raczej normalna. 450 zł miesięcznie za serwis windy, aby móc odebrać przegląd roczny po przemnożeniu przez ilość daje taką kwotę. Takie są realia niestety. Dopytam jeszcze w firmie KONE dokładnie.

Nie chce nikogo bronić, także chcę dobrego zarządzania za optymalną cenę ( nie najniższą jak w przetargach, co źle się kończy ), zanim zaczniemy rzucać oskarżeniami, może poszukajmy kontrofert i wtedy wypowiadajmy się czy opłaty są wysokie ?
Może macie możliwość porównania i polecenia innych firm ?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 14:32
Post: #5
RE: Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
Ja zorganizuje kontroferty do piątku i zamieszczę na forum żeby każdy mógł na nie spojrzeć. Poproszę inna firmę o przegląd opłat i przegląd sprawozdania rocznego.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 19:55
Post: #6
RE: Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
Proszę zwrócić uwagę na elewację budynku 122. Tylko w tym bloku zastosowano odpływy liniowe. Ich koryta nie są szczelne co widać np. na piętrze 6 ciągu mieszkań 38m. Zacieki są widoczne na innych. Musimy to zgłosić, bezwzględnie samodzielnie w biurze dewelopera jako reklamację, oraz podczas zebrania jako reklamacja części wspólnych.

Przeszkadza mi nieco fakt iż nie można wietrzyć klatek schodowych po stronie mieszkań. Nie wiem czemu nie ma tam otwieranego okna żeby wymusić obieg powietrza.

Co byście powiedzieli na klucze dla mieszkańców do drzwi na klatce schodowej po wyjściu z windy ? Potrzebne czy też nie ?

Dużo mówi się o zabezpieczaniu miejsc postojowych i terenów które są wyłączone z parkowania.
Dla mnie najlepszym rozwiązaniem jest decyzją zikitu w porozumieniu ze strażą miejską lub policją postawić tam znaki pozwalające na egzekwowanie prawa przez powołane do tego służby. Po co robić słupki odgradzać się wydawać na to pieniądze skoro wystarczy zmiana oznakowania.

Co do kosztów to biją nas jak chcą i czerpią z tego satysfakcje. Myślę że przy niedzielnym obiedzie jesteśmy przedmiotem niewybrednych dowcipów. Paragraf w stylu bieżąca konserwacja, odśnieżanie(na palcach jednej ręki liczyć), sprzątanie garażów i obowiązkowe przeglądy...Cały budynek na gwarancji a My mieszkańcy płacimy za to że deweloper wybrał firmę która pewnie wykonała mu coś za pół darmo a mieszkańcy z miłą chęcią za to zapłacą w przeglądach...Dlaczego my mamy za to płacić a nie deweloper ?
Chciałbym zobaczyć faktury i protokoły z wykonanych czynności.

Zapada nam się kostka brukowa w miejscu gdzie już była poprawiana. Widać to po deszczu. Do zgłoszenia.

Należy przeprowadzić zmianę programowania zwłoki czujek oświetlenia na klatkach schodowych.

Zastanawiam się czy jako wspólnota możemy to zrobić i co Wy o tym myślicie a mianowicie zmienić dostawcę energii elektrycznej.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
02-03-2015, 22:21
Post: #7
RE: Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
Mam mieszkanie w innej wspólnocie i jak korzystaliśmy z firmy zarządzającej to też płaciliśmy jakieś chore kwoty. Po rezygnacji z ich usług (jeden z mieszkańców zgodził się zajmować interesami wspólnoty za drobną opłatą - nie 40 tys. miesięcznie) nagle okazało się, że niepotrzebnie rocznie płaciliśmy 15 tys. za przeglądy pieców, które były na gwarancji i przeglądy były darmowe, a w następnym roku przegląd kosztował 1500 zł. Poza tym zrezygnowaliśmy z "zarządzania garażem" i muszę Wam powiedzieć, że garaż dalej stoi i dobrze zarządza sam sobą Wink Ja już się przekonałam jakie przekręty robią zarządcy, dlatego uważam, że nie powinniśmy przyjąć ich sprawozdania z działalności. Nie możemy płacić tyle za sprzątnie, gdzie po bloku plątają się jakieś 2 smutne panie z brudną szmatą, które nie sprzątają - rozlany napój na schodach był przez 3 dni. Poza tym nie podoba mi się zachowanie zarządcy, który robi nam łaskę. Pan chyba zapomnial, że teren należy do wspólnoty, czyli mieszkańców i powinien działać na naszą korzyść.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 12:27 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-03-2015 12:27 przez Mikki.)
Post: #8
RE: Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
Kilka dni temu nie dzialalo oswietlenie dookola bloku 122 oraz oswietlenie wejsc do klatek schodowych... nie zdarza sie to po raz pierwszy a usterki trwaja nawet po 4 dni warto poruszyc ten temat rowniez na zebraniu.

Ps. Czy ktos wie cos na temat firmy utylizujacej aluminium z naszego smietnika? Kazdego ranka slychac odglosy zgniatanych puszek w smietniku bloku 122.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 18:31
Post: #9
RE: Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
Odnośnie firmy zarządzającej wspólnotą. Kilka pytań.

Obawiam się, że Buma zagwarantowała sobie w naszych umowach możliwość wskazania firmy zarządczej co najmniej do końca 2015 roku. Fragment umowy wstępnej w załączniku.

Nie chciałabym wprowadzać zamieszania, ale może warto najpierw sprawdzić grunt na którym stoimy zanim wywołamy trzęsienie ziemi Smile

Czy ktoś ma dostęp do Umowy Zarządu naszym budynkiem i garażem? Co tam jest zwarte?

Czy możemy zmienić zarządcę w takich warunkach?


Załączone pliki Miniatury
   
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-03-2015, 22:16
Post: #10
RE: Zebranie "Wspólnoty Mieszkaniowej - Dobrego Pasterza 122"
uważam, że ewentualna zmiana zarządcy miałaby jedynie sens jeśli zarządca zmieniłby się również w budynku 122B, a to jest niemożliwe, żeby nastąpiła zmiana w budynku 122B, ponieważ nie ma sprzedanych większości mieszkań, a co za tym idzie Buma jako deweloper ma większość i nie przegłosuje uchwały o ewentualnej zmianie zarządcy.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości