Ankieta: Ile GJ energi cieplnej/ m-c pochłania Twoje mieszkanie w zimie?
2
3
4
5
6
7
powyżej 8
[Wyniki ankiety]
 
Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 4 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zużycie ciepła
03-02-2015, 21:29 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-02-2015 21:30 przez tkaczuu.)
Post: #1
Zużycie ciepła
Proszę o informację od mieszkańców, którzy mieszkają już troszkę dłużej jakie jest zużycie ciepła w waszych mieszkaniach w miesiącach zimowych ?
Przy okazji będę wdzięczny za podanie ceny 1GJ energii cieplnej dla naszego osiedla.
Żeby było łatwiej przygotowałem ankietę.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 22:03
Post: #2
RE: Zużycie ciepła
Sama ilość GJ nie wiele wnosi, trzeba to skorelować z powierzchnią i ilością ścian zewnętrznych... bo to chyba będzie bardziej miarodajne.

mieszkanie blok 122b, 60m2, trzy ściany zewnętrzne (wschód, południe, zachód) zużycie ciepła 4,5 - 5,5 GJ, z tym że z miesięcy "ciepłych" wychodzi mi że ok 0,8 do 1 GJ idzie na podgrzanie wody.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 22:05
Post: #3
RE: Zużycie ciepła
Cena wg MPEC to 24,06 zl netto za 1 GJ energii. Informację otrzymałam od administracji.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 22:12
Post: #4
RE: Zużycie ciepła
db122b_ajs: bomba... ale to chyba tylko pół prawdy bo...

z taryfy: http://www.mpec.krakow.pl/files/pliki_do...1-2015.pdf

wynika że płacimy za energię + przesył czyli 24,06 + 15,70 netto czyli + vat to raz, dwa jeszcze jest stała opłata za moc oraz za przesył która jest pewnie proporcjonalnie rozliczna.

liczę że niebawem będzie pierwsze rozliczenie (za rok 2014) i zobaczymy dopiero jak to wygląda...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 22:14
Post: #5
RE: Zużycie ciepła
Jak będziecie mieć rozliczenie za 2014, podzielcie się proszę informacją o koszcie 1 GJ, już z praktyki ;-)
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
03-02-2015, 22:27
Post: #6
RE: Zużycie ciepła
No tak, pytałam sie konkretnie o cene 1 GJ, to taką dostałam odpowiedź. Nie wliczane były w to inne opłaty np. za przesył.
Z tego co pamiętam, to w czynszu opłata za energię uzależniona jest od powierzchni mieszkania. Podejrzewam, że ta stwaka za m2 już uwzględnia wszystkie koszty stałe i zmienne.
Aha i mam pytanie z innej beczki. Czasem jak włączę ogrzewanie, to słychać szum w grzejnikach. Czy ktoś się z tym spotkał? Może muszę cos wyregulować. Tylko nie wiem co.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 18:14
Post: #7
RE: Zużycie ciepła
(03-02-2015 22:27)db122b_ajs napisał(a):  Aha i mam pytanie z innej beczki. Czasem jak włączę ogrzewanie, to słychać szum w grzejnikach. Czy ktoś się z tym spotkał? Może muszę cos wyregulować. Tylko nie wiem co.

U mnie jest tak samo. Wydaje mi się że to raczej normalny odgłos wody napływającej do grzejnika.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 21:44 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 04-02-2015 21:44 przez ATM.)
Post: #8
RE: Zużycie ciepła
(04-02-2015 18:14)Janusz napisał(a):  
(03-02-2015 22:27)db122b_ajs napisał(a):  Aha i mam pytanie z innej beczki. Czasem jak włączę ogrzewanie, to słychać szum w grzejnikach. Czy ktoś się z tym spotkał? Może muszę cos wyregulować. Tylko nie wiem co.

U mnie jest tak samo. Wydaje mi się że to raczej normalny odgłos wody napływającej do grzejnika.

Wg mnie jest problem odgłos grzejników jest momentami nie do zniesienia.
U wszystkich tak samo grzejniki hałasują?
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
04-02-2015, 21:57
Post: #9
RE: Zużycie ciepła
Fakt. Przepływająca woda jest dosyć głośna.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2015, 18:29
Post: #10
RE: Zużycie ciepła
To jeżeli chodzi o mnie to nie jest tak źle. Słychać szum podczas włączania ogrzewania ale tylko wtedy gdy w mieszkaniu jest całkiem cicho.

Do tego zauważyłem jedną rzecz. Szum zniknął całkowicie gdy przestałem korzystać z przełączania dzień/noc i ustaliłem stałą temperaturę przez 24h. Do tego w moim odczuciu jest to znacznie lepsze rozwiązanie gdyż grzejniki nie działają w zakresie 0-100% (czyli mieszkanie nam się wychładza a potem grzeje na 100% przy przełączeniu na temp. dzienną), a w tym przypadku grzejniki działają tylko w celu utrzymania temperatury (przez większość czasu są lekko ciepłe).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości