Forum Mieszkańców Osiedla Familijnego w Krakowie
Głośne grzejniki - Wersja do druku

+- Forum Mieszkańców Osiedla Familijnego w Krakowie (https://forum.osiedle-familijne.pl)
+-- Dział: Nasze osiedle (/forum-1.html)
+--- Dział: Budynek 122B (/forum-3.html)
+--- Wątek: Głośne grzejniki (/thread-8.html)

Strony: 1 2


Głośne grzejniki - ATM - 04-02-2015 22:36

Kto ma problem z głośnymi grzejnikami które pomimo odpowietrzenia nadal są bardzo głośne.


RE: Głośne grzejniki - db122b_ajs - 05-02-2015 21:12

U mnie szumią. I to czasem głośno.


RE: Głośne grzejniki - norbi_4 - 09-02-2015 20:57

Również zgodzę się z tym, że grzejniki są za głośne, szczególnie w zakresie 4-5 na termostacie. Zgłaszałem to już do Pana Janusz Skrzyniarz. W ubiegłą środę 04.02.15 na osiedlu miała być wizyta firmy od grzejników, ale niestety nikt do mnie nie zajrzał......


RE: Głośne grzejniki - TomekG - 11-02-2015 08:36

Z tymi grzejnikami uważajcie, jeżeli zauważycie iż szumią to wg mnie należy od razu zgłosić to do Dewelopera, u mnie w mieszkanku na czas malowanie grzejniki zostały zdemontowane , a po malowaniu zostały powierzone z tą tylko różnica iż jednego z nich nie dało się właściwie zamontować na haku . Zgłosiłem problem i otrzymałem odpowiedź, że instrukcja użytkowania lokalu zezwala tylko na demontaż grzejnika łazienkowego, a pozostałych grzejników nie wolno demontować. Informacje tę podaje jako ciekawostkę dla mieszkańców, ponieważ chyba każdy w mieszkanku chce mieść ścianę pomalowaną za grzejnikiem.


RE: Głośne grzejniki - db122b_ajs - 11-02-2015 09:52

(11-02-2015 08:36)TomekG napisał(a):  Z tymi grzejnikami uważajcie, jeżeli zauważycie iż szumią to wg mnie należy od razu zgłosić to do Dewelopera, u mnie w mieszkanku na czas malowanie grzejniki zostały zdemontowane , a po malowaniu zostały powierzone z tą tylko różnica iż jednego z nich nie dało się właściwie zamontować na haku . Zgłosiłem problem i otrzymałem odpowiedź, że instrukcja użytkowania lokalu zezwala tylko na demontaż grzejnika łazienkowego, a pozostałych grzejników nie wolno demontować. Informacje tę podaje jako ciekawostkę dla mieszkańców, ponieważ chyba każdy w mieszkanku chce mieść ścianę pomalowaną za grzejnikiem.

Mam rozumieć, że to moja wina, że szumia? Coraz bardziej mnie zadziwiają.


RE: Głośne grzejniki - TomekG - 11-02-2015 11:40

Nie powiedziałem że to Twoja wina, lecz tylko stwierdziłem że jeżeli zobaczą że były demontowane to będą twierdzić iż nie przysługują roszczenia gwarancyjne.


RE: Głośne grzejniki - db122b_ajs - 11-02-2015 21:11

(11-02-2015 11:40)TomekG napisał(a):  Nie powiedziałem że to Twoja wina, lecz tylko stwierdziłem że jeżeli zobaczą że były demontowane to będą twierdzić iż nie przysługują roszczenia gwarancyjne.

Hehe, z winą to w żartach zostało napisane.
Zastanawiam sie w jaki sposob mogliby udowodnic, ze grzejniki byly demontowane.


RE: Głośne grzejniki - bergkamp - 11-02-2015 21:40

Widzę, że nie tylko u mnie głośniki głośno szumią. Zauważyłem ostatnio że najbardziej hałasują przy ustawieniu na "3", przy podkręceniu na "5" tak jakby delikatnie cichły.


RE: Głośne grzejniki - Michał - 18-02-2015 12:22

Pisałem w innym wątku - wykręćcie kaloryfery na max, a ciepłem sterujcie wyłacznie z logotermy, zadziała.


RE: Głośne grzejniki - kgkozlowscy - 18-02-2015 21:15

Czy komuś udało się coś wyegzekwować w tym temacie - naprawę gwarancyjną lub uzasadnienie czemu teraz szumią?
Czy ktoś, jednak nie wymontowywał lub jeszcze tego nie zrobił i może powiedzieć jak wtedy pracują grzejniki?
Co wg. dewelopera/instalatora jest standardem pracy grzejnika?
Czy w mieszkaniu pokazowym jest goły tynk za grzejnikiem?

Całe szczęście, że okna można jeszcze otwierać!

Euroster to inna historia, odnosząc się do pokrewnego tematu, mam również swoje obserwacje:
- błędny odczyt czujnika, nigdy nie pokazuje < 23 C, gdy na zwykłym jest nawet 19 C i zgadza się to z odczuciami,
- przyjmując niedokładność pomiaru o 4 C, mimo wszystko duża bezwładność, rzeczywista temperatura wzrasta o 3-4 stopnie - na czujniku o 1 stopień więcej.

W praktyce 1 punkt pomiaru temperatury jest niewystarczający, każde pomieszczenie ma grzejnik o innej mocy i inaczej się wychładza. Tak, sąsiedztwo pustych, niedogrzanych mieszkań tutaj nie pomaga - może moc grzejników jest dobrana do rozmiaru pomieszczeń, ale wychładzają się bardzo różnie.

W końcu funkcjonują termostaty na 3 (zakres 21 - 23 C), regulator na korytarzu pilnuje aby dopływ ciepłej wody nie został odcięty. Niestety, przy górnym zakresie temperatur, gdy zawór się domyka, jest jeszcze głośniej niż zwykle.