Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 1 głosów - 5 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Głośne grzejniki
04-02-2015, 22:36
Post: #1
Głośne grzejniki
Kto ma problem z głośnymi grzejnikami które pomimo odpowietrzenia nadal są bardzo głośne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
05-02-2015, 21:12
Post: #2
RE: Głośne grzejniki
U mnie szumią. I to czasem głośno.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
09-02-2015, 20:57 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-02-2015 20:58 przez norbi_4.)
Post: #3
RE: Głośne grzejniki
Również zgodzę się z tym, że grzejniki są za głośne, szczególnie w zakresie 4-5 na termostacie. Zgłaszałem to już do Pana Janusz Skrzyniarz. W ubiegłą środę 04.02.15 na osiedlu miała być wizyta firmy od grzejników, ale niestety nikt do mnie nie zajrzał......
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2015, 08:36
Post: #4
RE: Głośne grzejniki
Z tymi grzejnikami uważajcie, jeżeli zauważycie iż szumią to wg mnie należy od razu zgłosić to do Dewelopera, u mnie w mieszkanku na czas malowanie grzejniki zostały zdemontowane , a po malowaniu zostały powierzone z tą tylko różnica iż jednego z nich nie dało się właściwie zamontować na haku . Zgłosiłem problem i otrzymałem odpowiedź, że instrukcja użytkowania lokalu zezwala tylko na demontaż grzejnika łazienkowego, a pozostałych grzejników nie wolno demontować. Informacje tę podaje jako ciekawostkę dla mieszkańców, ponieważ chyba każdy w mieszkanku chce mieść ścianę pomalowaną za grzejnikiem.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2015, 09:52
Post: #5
RE: Głośne grzejniki
(11-02-2015 08:36)TomekG napisał(a):  Z tymi grzejnikami uważajcie, jeżeli zauważycie iż szumią to wg mnie należy od razu zgłosić to do Dewelopera, u mnie w mieszkanku na czas malowanie grzejniki zostały zdemontowane , a po malowaniu zostały powierzone z tą tylko różnica iż jednego z nich nie dało się właściwie zamontować na haku . Zgłosiłem problem i otrzymałem odpowiedź, że instrukcja użytkowania lokalu zezwala tylko na demontaż grzejnika łazienkowego, a pozostałych grzejników nie wolno demontować. Informacje tę podaje jako ciekawostkę dla mieszkańców, ponieważ chyba każdy w mieszkanku chce mieść ścianę pomalowaną za grzejnikiem.

Mam rozumieć, że to moja wina, że szumia? Coraz bardziej mnie zadziwiają.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2015, 11:40
Post: #6
RE: Głośne grzejniki
Nie powiedziałem że to Twoja wina, lecz tylko stwierdziłem że jeżeli zobaczą że były demontowane to będą twierdzić iż nie przysługują roszczenia gwarancyjne.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2015, 21:11
Post: #7
RE: Głośne grzejniki
(11-02-2015 11:40)TomekG napisał(a):  Nie powiedziałem że to Twoja wina, lecz tylko stwierdziłem że jeżeli zobaczą że były demontowane to będą twierdzić iż nie przysługują roszczenia gwarancyjne.

Hehe, z winą to w żartach zostało napisane.
Zastanawiam sie w jaki sposob mogliby udowodnic, ze grzejniki byly demontowane.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
11-02-2015, 21:40
Post: #8
RE: Głośne grzejniki
Widzę, że nie tylko u mnie głośniki głośno szumią. Zauważyłem ostatnio że najbardziej hałasują przy ustawieniu na "3", przy podkręceniu na "5" tak jakby delikatnie cichły.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 12:22
Post: #9
RE: Głośne grzejniki
Pisałem w innym wątku - wykręćcie kaloryfery na max, a ciepłem sterujcie wyłacznie z logotermy, zadziała.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
18-02-2015, 21:15
Post: #10
RE: Głośne grzejniki
Czy komuś udało się coś wyegzekwować w tym temacie - naprawę gwarancyjną lub uzasadnienie czemu teraz szumią?
Czy ktoś, jednak nie wymontowywał lub jeszcze tego nie zrobił i może powiedzieć jak wtedy pracują grzejniki?
Co wg. dewelopera/instalatora jest standardem pracy grzejnika?
Czy w mieszkaniu pokazowym jest goły tynk za grzejnikiem?

Całe szczęście, że okna można jeszcze otwierać!

Euroster to inna historia, odnosząc się do pokrewnego tematu, mam również swoje obserwacje:
- błędny odczyt czujnika, nigdy nie pokazuje < 23 C, gdy na zwykłym jest nawet 19 C i zgadza się to z odczuciami,
- przyjmując niedokładność pomiaru o 4 C, mimo wszystko duża bezwładność, rzeczywista temperatura wzrasta o 3-4 stopnie - na czujniku o 1 stopień więcej.

W praktyce 1 punkt pomiaru temperatury jest niewystarczający, każde pomieszczenie ma grzejnik o innej mocy i inaczej się wychładza. Tak, sąsiedztwo pustych, niedogrzanych mieszkań tutaj nie pomaga - może moc grzejników jest dobrana do rozmiaru pomieszczeń, ale wychładzają się bardzo różnie.

W końcu funkcjonują termostaty na 3 (zakres 21 - 23 C), regulator na korytarzu pilnuje aby dopływ ciepłej wody nie został odcięty. Niestety, przy górnym zakresie temperatur, gdy zawór się domyka, jest jeszcze głośniej niż zwykle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości