Odpowiedz 
 
Ocena wątku:
  • 0 głosów - 0 średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
mandaty
21-03-2017, 17:57
Post: #41
RE: mandaty
Pytania do osób domagających się miejsc dla gości:

- W jaki sposób miałoby być egzekwowane to czy rzeczywiście parkują tam goście? Może zatrudnimy stróża do pilnowania tych miejsc?
- W jaki sposób będziemy decydować kiedy mają parkować czyi goście?

Zastanówcie się chwilę, przecież ten pomysł jest kompletnie absurdalny. W miastach jest ciasno, ziemia jest droga, miejsc parkingowych jest mało. Jak kogoś nie stać na miejsce do parkowania, to znaczy, że nie stać go też na samochód i tyle.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2017, 18:22
Post: #42
RE: mandaty
(21-03-2017 17:57)maksym napisał(a):  Pytania do osób domagających się miejsc dla gości:

- W jaki sposób miałoby być egzekwowane to czy rzeczywiście parkują tam goście? Może zatrudnimy stróża do pilnowania tych miejsc?
- W jaki sposób będziemy decydować kiedy mają parkować czyi goście?

Zastanówcie się chwilę, przecież ten pomysł jest kompletnie absurdalny. W miastach jest ciasno, ziemia jest droga, miejsc parkingowych jest mało. Jak kogoś nie stać na miejsce do parkowania, to znaczy, że nie stać go też na samochód i tyle.

Mnie stać na dwa miejsca w garażu i dwa auta i nie zmienia to faktu, że nie przeszkadza mi parkowanie pod blokiem innych samochodów, ponieważ mam rodzinę i znajomych, którzy nas odwiedzają i też chcieliby mieć gdzie zaparkować samochód. Uważam, że przy wjeździe powinien być szlaban, a mieszkańcy powinni mieć identyfikatory. Na osiedlu obok w Kaskadach, gdzie mieszka moja siostra właśnie tak to funkcjonuje, z tym, że szlaban jest otwarty w godzinach otwarcia lokali usługowych znajdujących się w budynku (bank, przychodnia). Tam jakoś nikt nie wydzwania na policję i wszyscy mieszkańcy potrafią ze sobą funkcjonować, ale widać, że u nas pod blokiem jest drogocenna kostka brukowa, której trzeba bronić własną piersią Wink
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
21-03-2017, 21:20
Post: #43
RE: mandaty
Do powyzszej wypowiedzi dodam tylko, ze posiadacze samochodow ktorzy nie wykupili miejsc parkingowych (albo nie zrobili tego wlasciciele mieszkan wynajmowanych przez te osoby) wciaz parkuja beztrosko i - co gorsza - totalnie za darmo!
- pod biedraxem
- pod chinolem
- po drugiej stronie Dobrego Pasterza
- albo wciaz pod blokiem wiedzac doskonale, ze sciagalnosc niezaplaconych mandatow w tym kraju wynosi 30% i jest duza szansa, ze im sie upiecze.
Wiec! Niestrudzonym obroncom kostki brukowej, demiurgom wlasnosci prywatnej i pogromcom biedoty proponuje wymyslec skuteczny sposob, zeby uniemozliwic parkowanie rowniez w tych miejscach. Na poczatek proponuje ludzki lancuch dookola chinola, dla goscia ktory wydzwania po nocy na policje bedzie to ciekawa forma aktywnego wypoczynku.
Bezustannie zycze zdrowia.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 17:17
Post: #44
RE: mandaty
(21-03-2017 16:52)Michał napisał(a):  
(21-03-2017 00:00)Kri5 napisał(a):  Proponuję kompromis polegający na zmianie oznakowania miejsc przed budynkiem:
- w godzinach 9-18 tak ja teraz "na czas załadunku"
- przez noc bez ograniczeń
Wydaje mi się, że to nie ma sensu, że te miejsca nie mogą być używane przez noc. Mam miejsce na swój samochód w garażu, ale drażnią mnie takie absurdy. Oczywiście również postuluję o udrożnienie dostępu do klatek schodowych. Mogą być jak dla mnie znaki poziome, mogą być też donice, ale nie ustawione w tak bezsensowny sposób jak teraz tylko wzdłużnie. Pozdrawiam!

Powiedz to temu, co w godzinach nocnych wlasnie co 15 minut dzwoni na policje zadajac interwencji w zwiazku z 'zagrozeniem zycia' i rownolegle klika w aplikacji 'mapa zagrozen' Smile (relacja panow policjantow). Zdrowia zycze!

No zmiana oznakowania raczej rozwiązuje sprawę, bo nie można zgłosić na policję prawidłowo zaparkowanego pojazdu. Szlaban natomiast nie rozwiązuje sprawy, bo nie zapewnia rotacji na miejscach parkingowych i utrudnia działalność sklepom.

Przedstawione rozwiązanie nie jest idealne. Natomiast nikt nie zaproponował lepszego. Większość postów stanowi tylko narzekanie na aktualny stan rzeczy. Dziękuję za uwagę i pozdrawiam.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 18:40
Post: #45
RE: mandaty
(23-03-2017 17:17)Kri5 napisał(a):  No zmiana oznakowania raczej rozwiązuje sprawę, bo nie można zgłosić na policję prawidłowo zaparkowanego pojazdu. Szlaban natomiast nie rozwiązuje sprawy, bo nie zapewnia rotacji na miejscach parkingowych i utrudnia działalność sklepom.

Z tego co pamiętam z zebrania wspólnoty 122b z poprzednich lat, bo temat był wałkowany na każdą stronę (od słupków po zrobienie parkingu na chodniku) to nie ma możliwości zalegalizowania parkowania wzdłuż bloku 122b (przez znaki/linie) gdyż jest to droga pożarowa.

Co do szlabanu (choć on nic nie rozwiązuje) to też nie było to możliwe, gdyż nasza droga docelowo ma być jednym z dojazdów do nowo-budowanych bloków na działce 120 (połączona od północy z tą przy bloku Budremu).
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 22:50
Post: #46
RE: mandaty
Ja słyszałem, że jednak ostatecznie ma nie być dojazdu i połączenia drogi z naszego osiedla z sąsiednią działką - podobno na zebraniu tak ktoś twierdził, oczywiście nie wiem na ile to sprawdzona informacja. Wtedy szlaban ograniczyłby ruch pojazdów do pojazdów mieszkańców/gości, więc jakieś częściowe rozwiązanie to jest.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
23-03-2017, 23:05
Post: #47
RE: mandaty
Szlaban okej (o ile faktycznie nie będzie "przelotówki" między osiedlami), ale jednoczesne zniesienie zakazu parkowania w miejscach niedozwolonych (poza wyznaczonymi miejscami parkingowymi), które zostało zaproponowane na dzisiejszym zebraniu to będzie strzał w kolano. Domyślam się, że mieszkańców którzy nie mają wykupionych miejsc prywatnych nie jest 2 czy 3 .... nie interesuje mnie to z jakiego powodu nie kupili takich miejsc, ale zrobili to z pełną świadomością tego, że nie istnieje na naszym osiedlu coś takiego jak "ogólnodostępne miejsca parkingowe".
Efekt będzie taki, że za szlabanem zacznie się kotłować od samochodów tych mieszkańców, którzy "mogą" parkować gdzie chcą, a dodatkowo każdy będzie mógł wpuszczać tam swoich przyjaciół, znajomych, rodzinę....

A jak przyjdzie co do czego, aby pod blok podjechało pogotowie czy straż pożarna to będzie płacz, że na noszach ludzi pod biedronkę wynosić trzeba...
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2017, 00:18 (Ten post był ostatnio modyfikowany: 24-03-2017 00:28 przez kkuba.)
Post: #48
RE: mandaty
Również wpis dotyczy mandatów ale nie tylko..

Jestem ciekawy ponieważ Buma wynajmuje lokal znaczy mieszkanie w budynku 122B/1 tzn. że mieszkańcy muszą się zgadzać tam na działalność handlową skoro jest to budynek od początku wyłącznie mieszkalny?

Jeżeli tak może być to gdzie ten lokal ma jakieś miejsca do parkowania?

Rozumiem, że dostanie specjalne warunki od bumy development?? Wyjście na chodnik od którego będzie blokowane przez firmy dostarczające towar itp. A nie mówię już o klientach tego obiektu…

Nie uważacie, że powinniśmy się tej sprawie bardziej przyjrzeć …?

Ponadto Buma dla nas nie uchwala żadnych uchwał w takim tempie i takiej formie tylko każe czekać na oficjalne spotkania a tu nagle…jakaś pani na telefon do podpisów…hehe

Proszę zwrócić też uwagę ze specjalnie na początku aby mieć przychylność występują, ze będzie to „studio piękna” a za moment po podpisach zmienią na co chcą.

A uchwała ta ma zapewne też to, że liczą się tylko te osoby które będą przeciwne, osoby które się nie zgłoszą będą uznane że są za otwarciem dowolnego punktu handlowego z przebudową również na przyszłość.

Jestem za tym żeby ludzie tworzyli własne biznesy ale to jest tak napchane strasznym poparciem bumy która chce robić co chce na naszym osiedlu… a dla mieszkańców nie robią nic tylko biorą kasę co miesiąc.

A co do mandatów:
Kupujesz mieszkanie !!! To pomyśl o o sobie gdzie będziesz parkował Ty i Twoi znajomi!!! A teraz nagle rozpacze. Od początku było wiadomo jak jest i że nie ma miejsc do parkowania ! To teraz nie próbujcie zmieniać innym osobom nagle warunków.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2017, 10:22
Post: #49
RE: mandaty
sazu a jak wygląda sytuacja związana z przyjazdem straży pożarnej, pogotowia itp., kiedy szlaban jest zamknięty? Chodzi mi o to, czy ktoś im otwiera szlaban by wjechali na teren osiedla?

Szlaban w części rozwiązałby problem z miejscami postojowymi, ale przy tym należałoby wyznaczyć miejsca, gdzie będzie można parkować. Jak widać droga wzdłuż bloku 122b jest drogą pożarową i jeśli faktycznie przepisy nie zezwalają na wyznaczenie miejsc postojowych, to nie ma co ich na siłę tam tworzyć.

A to mieszkanie zostało wynajęte? Też jestem zaskoczona informacją na tablicy ogłoszeń. Ok, nie jestem przeciwna by tam coś powstało, ale dlaczego sama mam dzwonić pod wskazany nr ze zgodą? Brakuje mi dokładniejszych informacji w tym zakresie.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
24-03-2017, 16:50
Post: #50
RE: mandaty
(24-03-2017 00:18)kkuba napisał(a):  Wyjście na chodnik od którego będzie blokowane przez firmy dostarczające towar itp. A nie mówię już o klientach tego obiektu…

Nie uważacie, że powinniśmy się tej sprawie bardziej przyjrzeć …?
Haha. No tak ludzie blokujący chodnik. No skandal w biały dzień. Przecież to nasz chodnik, zapłaciliśmy za niego!!11!!!! A do garażu, w którym mam dwa miejsca bom bogol to jak wjade?! Big Grin

Z tego co wiem większość mieszkańców wyraziła już zgodę, więc może Was nie pytali. Mimo to powinniście się przyjrzeć Smile

Tak czy inaczej duża społeczność, każdy swoje zdanie, więc Ci co dzwonią będą dzwonić, a Ci co parkują będą parkować. Szkoda strzępić język. Były słupki i inne pomysły, ale większość nie wyraziła zgody.

Proponowałbym tak po prostu więcej wyrozumiałości i szacunku. Czasem nawet "Dzień dobry" w windzie można powiedzieć.
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Odpowiedz cytując ten post
Odpowiedz 


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości